logo
Søg
FORSIDE OM AALBORG PORTLAND NYHEDER KVALITET & MILJØ JOB & KARRIERE KONTAKT
 
 
 
 
 

Research & Quality Centre - RQC / RQT

 
 

 
Jesper Sand Damtoft

R&D, Quality and Technical Sales Support Director

Direkte: +45 9933 7734
Mobil: +45 4018 1121
jesper.damtoft@aalborgportland.com

 
 
 
 
 
Ingrid Ahrenkilde
Manager Research & Quality Centre

Direkte: +45 9933 7189
Mobil: +45 2429 1272
ingrid.ahrenkilde@aalborgportland.com

 
 
 
 
 
Duncan Herfort
Chief Scientist

Direkte: +45 9933 7920
Mobil: +45 2429 1267
duncan.herfort@aalborgportland.com

 
 
 
 
 
Trine Staanum
Head of White Cement Compentence Centre & Physical Unit

Direkte: +45 9877 7523
Mobil: +45 2429 1080
trine.staanum@aalborgportland.com

 
 
 
 
 
Pernille N. Mikkelsen
Head of Chemical and Mineralogical Unit

Direkte: +45 9877 7032
Mobil: +45 2429 1259
pernille.n.mikkelsen@aalborgportland.com

 
 
 
 
 
Ole Strøm Hansen
Senior Project Manager

Direkte: +45 9877 7651
Mobil: +45 2429 1304
ole.s.hansen@aalborgportland.com

 
 
 
 
 
Line Luther
Administrative Assistant

Direkte: +45 9877 7115
Mobil: +45 2429 1198
line.luther@aalborgportland.com

 
 
 
 
 
Romain Sacchi
Sustainability Specialist

Mobil: +45 9193 4083

 
 
 
 
 
Lasse Frølich
Senior Concrete Technologist

Mobil: +45 2429 1465
lasse.frolich@aalborgportland.com
 
 
 
 
 
Jakob Lund
Geolog

Direkte: +45 9877 7181
Mobil: +45 2429 1180

 
 
 
 
 
Sergio Ferreiro Garzón
Research Specialist

Mobil: +45 2429 1444

 
 
 
 
 
Zhuo Dai
Research and Product Quality Specialist

Direkte: +45 9877 7122
Mobil: +45 2429 1454

 
 
 
 
 
Carmen Maria Batista Ruiz
White Cement Applications Specialist

Mobil: +45 2429 1069

 
 
 
 



10. december 2018 | RNI | 2-560
Aalborg Portland A/S :: Rørdalsvej 44 :: Postboks 165 :: 9100 Aalborg :: T: +45 9816 7777 :: F: +45 9810 1186 :: cement@aalborgportland.dk

Aalborg Portland anvender cookies
Vi benytter cookies til at få websitet til at fungere optimalt. Cookies anvendes primært til trafikmåling via Google Analytics, men ligeledes til at analysere brugen af vores hjemmeside, så vi løbende kan forbedre funktion og indhold.
Du accepterer brugen af cookies ved at klikke luk eller klikke videre på websitet.
Læs mere om Cookies


OK
sitelist.html